fbpx

Krása vedomého tvorenia

„neber slová do úst,

vyslovuj slová, ako by si nimi otváral nebesá“

V každom momente svojho života tvoríme. Či už si to uvedomujeme alebo nie. Tvoríme každou jednou myšlienkou, slovom, pocitom aj činom. To sú nástroje našej slobodnej vôle cez, ktoré sa dokážeme prejaviť. Je to sloboda, ktorú nám nik nemôže vziať. Zároveň je to o zodpovednosti. O tom čo chceme vo svojom živote tvoriť. A či je to pre nás aj pre iných prospešné. Či to vytvára lásku a prijatie alebo naopak odpor a nedôveru. Či to vnáša pokoj do duší alebo strach a neistotu.

Je potrebné vziať zodpovednosť za seba do vlastných rúk. Za to čo svojim správaním a konaním vytváram. Na chvíľočku si sadnúť a pozrieť sa priamo na situácie, ktoré zažívam. Ako sa v nich správam a čo za sebou zanechávam. Je to krása a harmónia alebo spúšť a potopa. Pomohli moje slová niekomu, objali ho alebo mu ublížili a zranili ho.

A bolo to čo je prejavené skutočne mojim zámerom?

Zámer nášho konania je veľmi dôležitou súčasťou, pretože ten smeruje našu pozornosť k tomu, čo chceme mať vo výsledku. Keď si vedome dáme zámer, že moje myšlienky, slová, pocity a činy vytvárajú lásku, nehu a krásu. Tak sa aj tak v skutočnosti stane. Smerujeme svoju pozornosť k tomu, čo si prajeme vytvoriť. A tam kde vedome smerujem svoju pozornosť tam to rastie.

Môžeme teraz v tejto dobe nasmerovať svoje zámery k tvoreniu pokoja a lásky. Posilníme tak svoju pozornosť k výsledku, ktorý bude v prospech nás všetkých. V súčasnej situácii to prinesie úžitok celému nášmu náRODu, každému obyvateľovi. Keď sa upokojíme, začneme sa venovať dôležitým veciam, používať zdravý sedliacky rozum a dovolíme si nasledovať múdrosť našich predkov, dokážeme sa vyrovnať s akýmkoľvek  strachom.

Všetci predsa dobre vieme, že keď budeme v panike pobiehať zo strany na stranu nič nedokážeme vyriešiť. No keď sa zastavíme a upokojíme zrazu ako mávnutím čarovného prútika uvidíme naozaj jedinečné riešenie.

Poďme sa spoločne nastaviť na pokoj, upokojenie a lásku. V jednote je sila a spolu to zvládneme.

Každý sám za seba a predsa v jednote. Odmenou nám bude radosť a šťastie v rodinách.  Doprajme si čas zastaviť sa a vyslať myšlienku, aby pokoj naplnil každého jedného človeka v našej krajine a aj na svete. Stačí pár minút možno sekúnd si toto pomyslieť. Tak vytvoríme jednotnú myšlienku, ktorá vnesie svetlo a jasnosť do tejto doby.

Podporí nás to všetkých.

S láskou

Vladimíra

 

 

Komentáre
  1. (e)Lenka píše:

    Ďakujem, Vladenka, za krásny hladivé, povzbudzujúce a zároveň vyzývajúce slová, úplne s nimi súzniem 🙂

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje sú u nás v bezpečí a použijeme ich výhradne na účel kontaktu s Vami na základe Vášho dopytu. Osobné údaje spracovávame v súlade s Nariadením EÚ GDPR a Zákona č.18/2018, podrobnosti o svojich právach sa dozviete na stránke Zásady spracovania a ochrany osobných údajov.