fbpx

Maternica a TAO

Vedela si, že maternica je energetickým centrom?
Z pohľadu západu je to prostredie určené pre vývoj dieťaťa.

Z pohľadu východu je tiež miestom:

  • kde tvoríme duchovné deti
  • prostredníctvom maternice dávame niečomu silu a život
  • tvoríme nápady – teda je centrom kreativity a sily
  • tiež je centrom hlbokej múdrosti, inštinktívnej intuície a ženskosti

Je veľmi silným zdrojom energie. Podľa Tao – Nebeský palác. Nachádza sa v mieste nášho stredu – ťažiska – nazývaný tiež bod hara alebo dolný tan-tien. Pokiaľ je náš stred nabitý energiou a uvedomením, stane sa miestom pre vnútornú alchýmiu a miestom, kde si môžeme vytvoriť vlastný liek. Celá naša panva je náš svätý grál.

A tiež, že je ženským sexuálnym centrom?

Ovplyvňuje našu sexualitu. Zmyselnosť je pre ňu prirodzený stav. Pri sexuálnom akte dokáže maternica spaľovať negatívne energie a to pokiaľ je styk vedomý a naplnený láskou. Je zapojené i srdce, sila srdca dokáže liečiť. Hovorí sa, že je pecou tela.

Je aj emocionálna „špongia“

Z pohľadu Tao maternica do seba absorbuje všetky nespracované emócie, týkajúce sa predovšetkým sexuality, vzťahov, materstva či traumatického pôrodu. Tiež aj kolektívneho vedomia. Tu sa ukladajú negatívne energie a otravujú odtiaľ celý organizmus. Maternica môže byť zaťažená napr. sexuálnym zneužívaním, nevedomým sexuálnym aktom, uzatváraním maternice pred sexuálnym stykom tj. žiť nesexuálny život alebo naopak sexuálnym striedaním partnerov, neprijatím ženstva, či podvedomého strachu byť ženou a pod.

Maternica ako zdroj ženstva

Pri rozvíjaní ženstva je základom, zdrojom maternica. Je zásadne prepojená s našim ženstvom. Maternica ohraničuje naše životné cykly – dievča, panna, matka, milenka, čarodejka a múdra žena. Pri každom prechode do nového cyklu hraje hlavnú úlohu. Všetko sa v nej odohráva. Prvá menštruácia, prvé milovanie, pôrod či klimaktérium. Maternica je miestom, kde sa tieto zmeny odohrávajú.

Psychosomatické ťažkosti v oblasti ženských orgánov

Je dôležité sa o maternicu pravidelne starať, pravidelne očisťovať a prinášať tam vedomie. Inak sa môžu po dlhšom čase vyvinúť gynekologické ťažkosti ako zápaly, myomy, infekcie, výtoky, polypy či rakovina, menštruačné poruchy. Jedná sa hlavne o dlhotrvajúce emocionálne alebo duchovné ťažkosti, podľa Tao. 

Starostlivosť o maternicu by mala nasledovnú postupnosť:

  1. kontakt a scitlivenie
  2. uvoľnenie a čistenie
  3. vitalizácia a energetická práca

Darček pre teba 

Môžeš si z mojej stránky stiahnuť Minikurz pre ženy, ktorý natočila Lucka Kupcová, zakladateľka Loona Dance Academy v Prahe a tvorkyňa samotného Loona Dance. V prípade ťažkostí môžeš cvičiť každý deň alebo ako prevenciu jeden až dva krát za týždeň. A to všetko v pohodlí svojej obývacej izby.

Príjemne chvíle v spoločnosti tvojej maternice.

 

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje sú u nás v bezpečí a použijeme ich výhradne na účel kontaktu s Vami na základe Vášho dopytu. Osobné údaje spracovávame v súlade s Nariadením EÚ GDPR a Zákona č.18/2018, podrobnosti o svojich právach sa dozviete na stránke Zásady spracovania a ochrany osobných údajov.